Arvien biežāk neprognozējamu ziemu un zemnieku augstāku prasību pret sevi un saviem laukiem dēļ tiek pieprasītas arvien progresīvākas šķirnes. Ik gadu mēs arvien attīstām un pilnveidojam savu šķirņu izmēģinājumu tīklu, iekļaujot Rietumos, Lietuvā un Latvijā selekcionētas jaunas šķirnes. Grūti atrast šķirnes, kas izceļas ar augstu ziemcietību, jo katra ziema vai pavasaris pienāk ar dažādiem pārbaudījumiem. Tieši šā iemesla dēļ 2015. gada rudenī tika pieņemts lēmums sākt izmēģinājumus, kuru laikā no apsētiem lauciņiem tika tīrīts sniegs. Lai arī tā ir primitīva, tomēr patiesi efektīva metode, kas parāda šķirņu izturību pret salu.
 
 
Iegūtie dati vēlreiz apliecina, ka esam izvēlējušies šķirnes ar labu ziemcietību. Turklāt esam atraduši dažas diezgan izturīgas jaunas šķirnes. Nepacietīgi gaidām jauno ražu. Novērtēsim šķirņu ražību un to kvalitatīvos radītājus, kulšanas laiku un citus nozīmīgus faktorus.
 
Jāpiemin, ka izmēģinājumā tika iekļautas tikai tās šķirnes, kurām jau bijuši ļoti labi ziemcietības rezultāti, veicot standarta izmēģinājumus Lietuvā un ārvalstīs.
 
Šajā izdevumā atradīsiet informāciju par mūsu pārstāvētajām šķirnēm. Turklāt pievienojam arī valsts izmēģinājumu stacijās veikto izmēģinājumu rezultātus.